f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Alla matcher fotbolls-EM, så sänds de i TV – se målen från EM-kvalet

Alla matcher fotbolls-EM, så sänds de i TV – se målen från EM-kvalet

Sveriges spelschema

14 juni: Spanien-Sverige kl. 21.00 SVT (San Mamés, Bilbao)

18 juni: Sverige-Slovakien SVT kl. 15.00 (Aviva Stadium, Dublin)

23 juni: Sverige-Polen kl. 18.00 TV4 (Aviva Stadium, Dublin)

 

GRUPP A

Turkiet

Italien

Wales

Schweiz

 

MATCHER

11 juni: Turkiet-Italien (Stadio Olimpico, Rom) kl 21.00 – TV4

12 juni: Wales-Schweiz (Olympic Stadium, Baku) kl 15.00 – TV4

16 juni: Turkiet-Wales (Olympic Stadium, Baku) kl 18.00 – SVT

16 juni: Italien-Schweiz (Stadio Olimpico, Rom) kl 21.00 – SVT

20 juni: Schweiz–Turkiet (Olympic Stadium, Baku) kl 18.00 – SVT

20 juni: Italien–Wales (Stadio Olimpico, Rom) kl 18.00 – SVT

 

GRUPP B

Danmark

Finland

Belgien

Ryssland

 

MATCHER

12 juni: Danmark-Finland (Parken, Köpenhamn) kl 18.00 – TV4

12 juni: Belgien-Ryssland (Krestovsky Stadium, Sankt Petersburg) kl 21.00 – SVT

16 juni: Finland-Ryssland (Krestovsky Stadium, Sankt Petersburg) kl 15.00 – TV4

17 juni: Danmark-Belgien (Parken, Köpenhamn) kl 18.00 – TV4

22 juni: Ryssland-Danmark (Parken, Köpenhamn) kl 21.00 – TV4

22 juni: Finland-Belgien (Krestovsky Stadium, Sankt Petersburg) kl 21.00 – TV4

 

GRUPP C

Holland

Ukraina

Österrike

Nordmakedonien

 

MATCHER

13 juni: Österrike-Nordmakedonien (Arena Naționala, Bukarest) 18.00 – TV4

13 juni: Nederländerna-Ukraina (Johan Cruyff Arena, Amsterdam) kl 21.00 – SVT

17 juni: Ukraina-Nordmakedonien (Arena Naționala, Bukarest) kl 15.00 – SVT

17 juni: Nederländerna-Österrike (Johan Cruyff Arena, Amsterdam) kl 21.00 – TV4

21 juni: Nordmakedonien-Nederländerna (Johan Cruyff Arena, Amsterdam) kl 18.00 – SVT

21 juni: Ukraina-Österrike (Arena Naționala, Bukarest) kl 18.00 – SVT

 

GRUPP D

England

Kroatien

Skottland

Tjeckien

 

MATCHER

13 juni: England-Kroatien (Wembley, London) kl 15.00 – SVT

14 juni: Skottland-Tjeckien (Hampden Park, Glasgow) kl 15.00 – TV4

18 juni: Kroatien-Tjeckien (Hampden Park, Glasgow) kl 18.00 – SVT

18 juni: England-Skottland (Wembley, London) kl 21.00 – SVT

22 juni: Kroatien-Skottland (Hampden Park, Glasgow) kl 21.00 – TV4

22 juni: Tjeckien-England (Wembley, London) kl 21.00 – TV4

 

GRUPP E

Spanien

Sverige

Polen

Slovakien

 

MATCHER

14 juni: Polen-Slovakien (Aviva Stadium, Dublin) kl 18.00 – SVT

14 juni: Spanien-Sverige (San Mamés, Bilbao) kl 21.00 – SVT

18 juni: Sverige-Slovakien (Aviva Stadium, Dublin) kl 15.00 – SVT

19 juni: Spanien-Polen (San Mamés, Bilbao) kl 21.00 – TV4

23 juni: Slovakien-Spanien (San Mamés, Bilbao) kl 18.00 – TV4

23 juni: Sverige-Polen (Aviva Stadium, Dublin) kl 18.00 – TV4

 

GRUPP F

Tyskland

Portugal

Frankrike

Ungern

 

MATCHER

 

15 juni: Ungern-Portugal (Puskás Arena, Budapest) kl 18.00 – SVT

15 juni: Frankrike-Tyskland (Allianz Arena, München) kl 21.00 – TV4

19 juni: Ungern-Frankrike (Puskás Arena, Budapest) kl 15.00 – TV4

19 juni Portugal-Tyskland (Allianz Arena, München) kl 18.00 – TV4

23 juni: Portugal-Frankrike (Puskás Arena, Budapest) kl 21.00 – SVT

23 juni: Tyskland-Ungern (Allianz Arena, München) kl 21.00 – SVT

 

Åttondelsfinaler:

Åttondelsfinal 1: Lördag 26 juni 18.00 Amsterdam, 2A-2B – TV4

Åttondelsfinal 2: Lördag 26 juni 21.00 London, 1A-2C – SVT

Åttondelsfinal 3: Söndag 27 juni 18.00 Budapest, 1C-3D/E/F – SVT

Åttondelsfinal 4: Söndag 27 juni 21.00 Bilbao, 1B-3A/D/E/F – TV4

Åttondelsfinal 5: Måndag 28 juni 18.00 Köpenhamn, 2D-2E – TV4

Åttondelsfinal 6: Måndag 28 juni 21.00 Bukarest, 1F-3A/B/C – SVT

Åttondelsfinal 7: Tisdag 29 juni 18.00 Dublin, 1D-2F – SVT

Åttondelsfinal 8: Tisdag 29 juni 21.00 Glasgow, 1E-3A/B/C/D – TV4

 

Kvartsfinaler:

Kvartsfinal 1: Fredag 02 juli 18.00 Sankt Petersburg, Vinnare åttondelsfinal 6-V åttondelsfinal 5 – TV4

Kvartsfinal 2: Fredag 02 juli 21.00 München, V åttondelsfinal 4-V åttondelsfinal 2 – SVT

Kvartsfinal 3: Lördag 03 juli 18.00 Baku, V åttondelsfinal 3-V åttondelsfinal 1 – SVT

Kvartsfinal 4: Lördag 03 juli 21.00 Rom, Våttondelsfinal 8-V åttondelsfinal 7 – TV4

 

Semifinaler:

Semifinal 1: Tisdag 06 juli 21.00 London, V kvartsfinal 2-V kvartsfinal 1  – TV4

Semifinal 2: Onsdag 07 juli 21.00 London, V kvartsfinal 4-V kvartsfinal 3 – SVT

 

Final:

Söndag 11 juli 21.00 London – TV4